“Blockchain” i “miner” w słownikach Oxford Dictionaries

Słowo ‘blockchain’ zostało dodane przez Oxford Dictionaries na ich stronę internetową, a słowo ‘miner’ uzyskało kolejne znaczenie. Zmiany takie nastąpiły ponieważ odnotowano znaczny wzrost popularności tych słów w języku Angielskim.

Słowo ‘blockchain‘ zostało dodane przez Oxford Dictionaries na ich stronę internetową, a słowo ‘miner‘ uzyskało kolejne znaczenie. Zmiany takie nastąpiły ponieważ odnotowano znaczny wzrost popularności tych słów w języku Angielskim.

[clear] Jedna z ostatnich aktualizacji opublikowanych na blogu OxfordWords zawiera ponad 46 nowych słów z różnych dziedzin życia. Niektóre z nich są niczym innym jak wariacjami istniejących już słów takich jak “hangry” które jest połączeniem ‘hungry’ oraz ‘angry’ i oznacza gniew spowodowany głodem. Inne natomiast powstały przy okazji ostatnich problemów ekonomicznych Grecji i tak w słowniku znalazł sie “Grexit” które używane jest do określenia wyjścia Grecji ze strefy Euro. Miejsce w słowniku znalazło również ‘cat café’ które jest nazwą nowego rodzaju kawiarni w którym klienci oprócz kawy, płacą również za możliwość przebywania w towarzystwie kotów.

[clear] Najbardziej jednak interesującymi nas nowościami są dwie pozycje. Zostało dodane słowo ‘blockchain‘ oraz zaktualizowana definicja ‘miner‘. Blockchain został zdefiniowany jako ‘cyfrowy rejestr w którym transakcje wykonane w sieci Bitcoin lub innej waluty kryptograficznej są zapisywane chronologicznie oraz publiczne’. Jest to krótkie wyjaśnienie tego terminu, ale w pewnym stopniu przybliża znaczenie oraz daje dodatkowe punkty zaczepienia gdy ktoś chciałby zgłębić ten temat. Kolejną zmianą wartą odnotowania jest uaktualnienie definicji słowa ‘miner’ które nie oznacza już tylko “osoby która pracuje w kopalni”, ale również ‘osobę, która generuje walutę kryptograficzną rozwiązując komputerowo specyficzne matematyczne problemy’.
[clear]

Angus Stevenson, jeden z twórców słownika:

“Nowe słowa, definicje oraz zwroty dodawane są do Oxford Dictionaries Online dopiero wtedy, jeśli mamy wystarczająco niezależnych dowodów z różnych źródeł, że są one powszechnie używane w języku angielskim”

[clear] Strona Oxford Dictionaries nie dodaje nowych słów zbyt często. Słowo ‘bitcoin‘ wprowadzone zostało dopiero w 2013 roku, a ‘cryptocurrency‘ rok później. Słowa znajdujące się w tym słowniku są najczęściej używanymi przez społeczeństwo zarówno w mowie oficjalnej, jak i nieoficjalnej. Wprowadzanie coraz bardziej specjalistycznych nazw związanych z tematyką walut kryptograficznych pokazuje, że są one coraz bardziej popularne i powoli zakorzeniają się w społeczeństwie.
[clear]

źródło: http://blog.oxforddictionaries.com/2015/08/new-words-update-manspreading-mic-drop/

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Read More

BitLicense: Nieudana próba kontroli Bitcoin

Po ponad roku spekulacji oraz przekłądania terminów, BitLicense opracowana przez New York State Department of Financial Services jest wreszcie gotowa. Jest to pierwszy tego rodzaju dokument na świecie i określa on wszelkie regulacje dotyczące firm Bitcoinowych mających swoją siedzibę w Nowym Yorku oraz firm obsługujących klientów z tego miasta.