22 największe banki biorą się za Bitcoin

 

[clear] Firma zajmująca się dostarczaniem rozwiązań do sektora finansowego uzyskała ostatnio ponad 13 nowych partnerów. R3 pracuje nad rozproszonym rejestrem z wykorzystaniem Bitcoina jako waluty który będzie mógł być wykorzystywany w bankowości. R3 na swoim zespole ma między innymi Davida Ruttera,  CEO ICAP Electronic Broking z ponad 30 letnim doświadczeniem na wall street oraz jednego z kierowników wykonawczych do spraw technologicznych z IBM, Richarda Browna.
[clear] Jak podali w oświadczeniu [ R3 PRESS RELEASE ] do takich graczy jak Bank of America, Bank of New York Mellon, Mitsubishi UFJ Financial Group, Citi, Commerzbank, Deutsche Bank, HSBC, Morgan Stanley, National Australia Bank, Royal Bank of Canada, SEB, Societe Generale oraz  Toronto-Dominion Bank dołączyło dziewięciu nowych członków Barclays, BBVA, Commonwealth Bank of Australia, Credit Suisse, Goldman Sachs, J.P. Morgan, Royal Bank of Scotland, State Street, i UBS. Daje to ponad 22 instytucje finansowe z najwyższej półki które starają się wypracować wspólny konsensus jeśli chodzi o wykorzystanie Bitcoin. Jest to największa tego typu komitywa w całym ekosystemie walut kryptograficznych więc warto mieć oko na ten projekt.
[clear]

David Rutter, prezes R3:

“Dołączenie tej nowej grupy banków pokazuje wsparcie dla rozwiązań opartych o innowacyjny, rozproszony rejestr w społeczności FinTech i jesteśmy dumni, że mamy ich na pokładzie.”

Projekt ma na celu stworzenie komercyjnych aplikacji dla technologii blockchain które będą zgodne z wytycznymi banków odnośnie bezpieczeństwa, wiarygodności oraz audytu. Innymi słowy chcą przystosować bitcoina do aktualnych systemów bankowych ze wszystkimi tego konsekwencjami.

r3u
[clear] R3 we współpracy z partnerskimi bankami stworzyło grupę która bada, projektuje oraz tworzy od podstaw rozwiązania oparte o rozproszony rejestr dla globalnego rynku finansowego. Będzie również rozwijać istniejące standardy oraz protokoły w technologii blockchain, aby rozwiązać problemy jakie stoją do masowej adopcji tej technologii.

“Od początku kładliśmy nacisk na współpracę z rynkiem finansowym i dlatego nasi partnerzy zdali sobie sprawę, że wspólne działanie jest najlepszą drogą do szybkiego, efektywnego oraz tańszego dostarczenia nowych technologii dla globalnych rynków.”

[clear] Współpraca będzie polegała na tym, że każdy z banków będzie dzielił się swoimi badaniami z R3 która zajmie się opracowywaniem wyników.
[clear] Czy takie inicjatywy są dobre dla Bitcoina?
Wiele osób twierdzi, że Bitcoin nie ma za zadania usprawnić istniejącego systemu bankowego ale go zastąpić. Są opinie, że takie próby okiełznania tej waluty nie wyjdą na dobre ponieważ możliwy będzie stworzenie nowej waluty dla światowych rynków która nie będzie tak otwarta oraz niezależna. Banki zdają sobie sprawę, że technologia blockchain całkowicie zrewolucjonizuje przesyłanie wartości w internecie co będzie miało bezpośredni wpływ na globalną ekonomię więc chcą być gotowi, gdy taka masowa adaptacja nastąpi. Nie ma się co dziwić ponieważ blockchain wynosi bezpieczeństwo, szybkość transakcji oraz niezawodność na zupełnie inny poziom, a koszta obsługi pieniędzy cyfrowych diametralnie spadną. Mówimy tutaj o dziesiątkach jak nie setkach miliardów dolarów w prowizjach oraz opłatach za utrzymywanie kont bankowych.
[clear] To jakie instytucje zdecydowały się na współpracę pokazuje do jakiego etapu doszedł Bitcoin w ciągu 6 lat. Najwięksi gracze na rynku finansowym prawdopodobnie wdrożę tę technologię dla mas. Przyszły rok będzie naprawdę interesujący.

 

Total
0
Shares
1 comment
  1. Po prostu sie boja wiec probuja przejac te technologie.Ale sa za duzi i nieruchawi-nie dadza rady.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts